مدل جدید پلی استیشن 5 از نظر عملکرد تفاوتی با مدل اولیه ندارد


مدل جدید پلی استیشن 5 از نظر عملکرد تفاوتی با مدل اولیه ندارد
اشتراک گذاری در : facebook twitter plus + telegram

دیجیتال فاندری به‌تازگی مدل جدید پلی استیشن 5 را مورد آزمایش قرار داده و به این نتیجه رسیده است که عملکرد این مدل با مدل پایه پلی استیشن 5 تفاوت خاصی ندارد.

 

یوتیوبری به‌نام آستین ایوانز اخیرا ویدیویی منتشر کرده بود که در آن مدل جدید پلی استیشن 5 را از نظر عملکردی بررسی می‌کند. او در این ویدیو نتیجه گرفت که مدل جدید کنسول نسل نهمی سونی به‌دلیل داشتن هیت‌سینک کوچک‌تر، عملکرد «بدتری» نسبت به مدل پایه این کنسول دارد که در آبان سال گذشته عرضه شد. این ویدیوی ایوانز جنجال زیادی به پا کرد و باعث ایجاد بحث بین طرفداران پلی استیشن شد.

 

از آن زمان تاکنون برخی کاربران در بهترین حالت نتیجه‌گیری ایوانز را زیر سؤال برده‌اند یا در بدترین حالت به او برچسب عامل مایکروسافت زده‌اند. حال اما با انتشار گزارش جدیدی از یکی از مورد اعتماد‌ترین وب‌سایت‌های بررسی سخت‌افزار، می‌توانیم تقریبا با خیال راحت بگوییم که حرف ایوانز درست نیست و دو مدل پلی استیشن 5 فرق خاصی با یکدیگر ندارد.

 

دیجیتال فاندری به‌تازگی به این نتیجه رسیده است که مدل جدید پلی استیشن 5 بدتر از مدل اولیه نیست و درواقع تفاوت قابل‌توجه‌ای در عملکرد این دو مدل دیده نمی‌شود. ریچارد لیدبتر از این وب‌سایت، سری جدید CFI-110 پلی استیشن 5 را هنگام اجرای بازی Control مورد آزمایش قرار داده است و می‌گوید بیشینه‌ی برقی که مدل جدید مصرف می‌کند، حتی در سنگین‌ترین لحظات بازی تقریبا به همان اندازه‌ی مدل پایه است.

لیدبتر توضیح می‌دهد: «اینکه مدل جدید داغ‌تر از مدل پایه است، هنوز به‌طور قطع مشخص نیست. بااین‌حال، منطق حکم می‌کند که اگر تجهیزات خنک‌کننده دستگاه جدید از عهده‌ی وظیفه‌شان برنیایند، فن باید با سرعت و سروصدای بیشتری کار کنند تا بتواند گرمای به‌وجود‌آمده را دفع کند. به‌نظر می‌رسد که مدل جدید با چنین مشکلی مواجه نیست و حتی مصرف برق این مدل پس از ساعت‌ها کار کردن تغییری نمی‌کند.»

 

یک مورد عجیب که در ویدیوی آستین ایوانز وجود داشت این بود که او می‌گوید مدل جدید پلی استیشن 5 کمی کمتر سروصدا تولید می‌کند. حال دیجیتال فاندری با اشاره به این موضوع می‌گوید اگر کنسول جدید سروصدای کمتری تولید می‌کند، درواقع باید خنک‌تر باشد نه داغ‌تر و اینجا در نتیجه‌گیری ایوانز تناقض وجود دارد. لیدبتر در همین راستا استدلال می‌کند که فن مدل جدید پلی استیشن 5 کارایی بیشتری در دفع گرما از خود نشان می‌دهد.

 

دیجیتال فاندری البته از سونی درباره‌ی تغییراتی که در مدل جدید کنسول نسل نهمی خود داده، سؤال کرده است. بااین‌حال، این وب‌سایت خود براساس آزمایش‌هایی که انجام داده به این نتیجه رسیده است که «مدل جدید پلی استیشن 5 از نظر تجربه‌ی استفاده تفاوتی با مدل قدیمی‌تر ندارد و سونی قطعا این حق را دارد که از طراحی مدل جدید کنسول خود دفاع کند.»
نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است...

 

درست ! نظر شما با موفقیت ثبت شد!!!ارسال نظر